ИН МЕМОРИАМ: Душан Поповић (1928 – 2021)

14. септембар 2021.

Дугогодишњи радник Библиотеке „Бора Станковић“, књижничар и управник , наш колега, Душан Поповић, преминуо је јуче у Врању, после краће болести у својој 93. години.

Као библиотечки радник провео је цео свој радни век. Почео је у тадашњој Читаоници 1954. године као једини радник. Осим библиотечких, обављао је и административне послове. Управник Библиотеке је био од 1955-1968. Године 1968. радио је на Одељењу за одрасле, да би 1974., када је основано Дечије одељење, радио у њему све до 1989. године. Отишао је у пензију после 35 година проведених међу књигама. Нема стручног посла у Библиотеци на коме се чика Душко није опробао: рад са корисницима Библиотеке на позајмљивању књига, стручна обрада књижног фонда, увођење књига у Центарални регистар, сређивање фонда и ажурирање каталога, организовање изложби књига и књижевних сусрета, вођење персоналне и целокупне документације. Имао је склоности ка ликовној уметности, осликавао зидове библиотечких просторија ликовима из бајки, а нарочито је био поносан на један портрет Боре Станковића.

Као пензионер често је свраћао у Библиоитеку да прелиста новине и позајми књигу за своје унуке или себе.

У Врању су га сви знали као „Душка библиотекара“.

Почивај у миру драги чика Душко!