Изложба о Иви Андрићу у Библиотеци „Бора Станковић“

29. децембар 2021.

На позив Задужбине Иве Андрића и Народне библиотеке Србије, Библиотека „Бора Станковић“ се укључила у програм обележавања значајног јубилеја у српској култури – 60 година Нобелове награде Иве Андрића. У холу Библиотеке, 10. децембра 2021. године јавности је представљена изложба под називом „Неми сусрет“. Поставку посвећену Андрићевом стваралаштву, чине фотографије, новински чланци и књиге. Коришћени су комплети књига, документа и фотографије из приватних архива Драгана Мининчића Циге и новинара Милета Пешића, као и материјали (монографске и серијске публикације) које Библиотека поседује у свом фонду. Изложбом је евоцирана успомена на важан догађај из 1969. године када је Андрић, поводом књижевне манифестације „Борина недеља“, био гост Врања.Том приликом се у Градском парку, испред споменика великом врањском писцу, догодио неми сусрет два велика писца: Боре Станковића и Иве Андрића.

Изложбу посвећену Андрићевом стваралаштву приредиле су дипломиране библиотекарке Александра Антић, Јасмина Кнежевић и Маја Стевановић.

Опширније