Поводом смрти професора Момчила Златановића у холу Библиотеке „Бора Станковић“ постављена изложба: Био је чест и радо виђен гост у нашој Библиотеци

21. фебруар 2022.

Поводом смрти професора Момчила Златановића, драгоценог сардника Библиотеке и највећег културног прегаоца са простора јужне Србије, у холу наше установе, постављена је изложба у његову част.

Неуморан истраживач, цењени професор и предан научни радник, др Момчило Златановић, прикупљао је, систематизовао, анализирао и публиковао обимну грађу из области фолклористике, лексикографије, народне књижевности, културе и традиције врањског краја. Обимно је и драгоцено његово стваралаштво, а допринос очувању врањског културног наслеђа је неизмеран.

Поставку посвећену стваралаштву професора Златановића чине фотографије и књиге које се налазе у архиви и фондовима Библиотеке.

Изложбу је приредила Јасмина Кнежевић, дипломирани библиотекар.

Текст: Јасмина Кнежевић

Фотографије: Небојша Антић