Гост Врања и Библиотеке – Мухарем Баздуљ

22. март 2023.

Борини књижевни дани, манифестација која се у част Борисава Станковића одржава по четврти пут у Врању, почела је у уторак 21. марта. На отварању Бориних књижевних дана, у малој сали Врањског позоришта, у програму под називом Утицај Боре Станковића на стваралаштво Иве Андрића врањској публици се представио Мухарем Баздуљ, књижевник, преводилац и публициста. Баздуљ је повукао паралеле између Андрићевог и Станковићевог живота и стваралаштва.

Манифестацију је отворио др Слободан Миленковић изражавајући задовољство због одржавања овог важног културног догађаја.
У среду, 22. марта, од 19 сати, је промопција новог романа Владимира Кецмановића – Кад ђаволи полете. О роману ће говорити, осим аутора, теортичар књижевности и књижевни критичар др Игор Перишић.

Организатор манифестације је Јавна библиотека „Бора Станковић“, а покровитељ Град Врање.