Промоција каталога књига Дар Манастира Хиландар врањској Библиотеци

31. мај 2023.

Задовољство нам је да Вас позовемо да у среду, 31.маја 2023.године, у 19 сати, дођете у Библиотеку „Бора Станковић“ на представљање каталога књига  Дар Манастира Хиландар врањској Библиотеци.
Каталог Дар Манастира Хиландар врањској Библиотеци капитално је издање Библиотеке „Бора Станковићˮ у Врању, које јавности представља библиографски обрађену вредну хиландарску збирку књига и периодике. Каталогом се широј културној и стручној јавности приказује научни, религијски, културни и историјски значај садржаја нове библиотечке целине, која је поклон највеће српске светиње – Манастира Хиландар.
Представљањем збирке хиландарских књига локална заједница се инспирише на интензивнију бригу о културној баштини и генерише позитиван систем вредности, друштвена јавност се информише, а млађа популација образује и подстиче на конзумирање квалитетних садржаја и иницирање нових, креативних идеја.
Реализацију целокупног пројекта подржао је оснивач Библиотеке – Град Врање.

Учествују:
Директор Библиотеке „Бора Станковић“ Зоран Најдић  (уводна реч)
Виши дипломирани библиотекар Александра Антић  (ауторка Каталога)
Виши дипломирани библиотекар Јасмина Кнежевић (ауторка Каталога)
Начелник библиографског одељења НБС др Жарко Војновић (рецензент)
Високопреподобни архимандрит Методије, игуман Манастира Хиландар
Градоначелник Врања др Слободан Миленковић
Модератор: Валентина Матушко.

Добро дошли у Библиотеку „Бора Станковић“!