Програм Јавне библиотеке „Бора Станковић“ Врање поводом Дана Библиотеке од уторка, 20.јуна до четвртка, 22. јуна 2023. године

19. јун 2023.

Поводом 144. рођендана Библиотеке „Бора Станковић“, од уторка, 20.јуна до четвртка, 22. јуна, биће организовани културни програми који имају за циљ креирање уметничког и књижевног простора заснованог на богатом идентитетском наслеђу, али и савременом стваралаштву. Програми су уједно и позив јавности да се афирмишу вредности локалне и националне културе, препозна значај и улога библиотека у савременом друштву, допринесе дијалогу и разумевању, те помогне у ширењу присутности различитих књижевних пракси и поетика.

Програм ће отпочети, у уторак, 20.06.2023 у 13 сати, Централном манифестацијом, на којој ће се обратити директор Библиотеке Зоран Најдић, градска већница за туризам и културу Изабела Савић и заменица управника Народне библиотеке Србије Драгана Милуновић. Програм се потом наставља отварањем  изложбе:  Нови град! Ко ће још да живи на овом песку“, аутора Драгана Милошевића, историчара и вишег библиотекара у Народној библиотеци Србије, а затим и књижевним разговором на тему Шта је то књижевност и чему то (уопште) служи“ од 19. часова у Музеј кући Боре Станковић. Гост Библиотеке ће бити Зоран Пауновић, члан академије САНУ,  професор енглеске књижевности на Филолошком факултету у Београду, преводилац и есејиста.

У среду, 21. јуна Библиотека традиционално наставља са представљањем регионалних аутора и њихових књижевних остварења. У оквиру програма „Писац у фокусу“ јавности ће се представити Ивана Бодрожић, књижевница из Хрватске.

Програм се наставља у четвртак, 22. јуна у дворишту Музеј куће Боре Станковића, од 19 часова, представљањем књиге  Политичке животиње и звери, аутора др Зорана Димића, редовног професора филозофије на Филозфском факултету у Нишу, иначе, нашег Врањанца.

Разговоре са писцима модерира и води публициста и филозоф Иван Миленковић.

Добро Нам дошли!

Програм Јавне библиотеке „Бора Станковић“ Врање поводом Дана Библиотеке

20. јун 2023.

13 сати;  Библотека „Бора Станковић“