Отворена изложба и представљен Каталог Легата Драгана Мининчића Циге у врањској библиотеци

1. фебруар 2022.

У суботу, 29. јануара, у оквиру програма обележавања Дана града у Галерији Позоришта „Бора Станковић“ отворена је изложба и промовисан Каталог Легата Драгана Мининчића Циге у врањској библиотеци. Изложбу је отворио директор Библиотеке, Зоран Најдић. Отварању је присуствовао и Драган Мининчић, дародавац, који је у свом обраћању рекао како сматра да се предавањем легата Библиотеци „одужио свом граду“. Изложба је конципирана да кроз мозаик посвета у публикацијама, које је Мининчић добијао на поклон од својих сарадника и пријатеља, највећих књижевних стваралаца друге половине XX века, стави акценат на приватни, скривени део легата и кореспондира између дародавца, господина Мининчића, оригиналног библиотечког фонда и корисничке популације.

Каталог Легата Драгана Мининчића Циге у врањској библиотеци значајно је издање Библиотеке „Бора Станковићˮ у Врању, које библиографски обрађује вредну, легатску збирку књига и периодике, непоновљиву и јединствену целину. На промоцији публикације Каталог Легата Драгана Мининчића Циге у врањској библиотеци говорили су Зоран Димић и Јован Јањић, аутори додатних текстова, Драган Мининчић, легатор, као и ауторке, Александра Антић и Јасмина Кнежевић.

Реализацију изложбе и каталога подржало је Министарство културе и информисања и Град Врање.